Gees

Peníze mají tu nešťastnou vlastnost, že se postupem času vlivem inflace znehodnocují. A proto je třeba je investovat, aby se s pomocí úroků ztráty kompenzovaly.

Příjmy musí být dostatečné

Někteří z podnikatelů si potřebují vydělávat skutečně velké peníze, jiným stačí třeba i daleko méně, ale každý z nich si musí vydělat aspoň tolik, aby se mu tento jeho byznys vyplácel. Tedy aby se tu mohlo všechno udržovat alespoň v chodu a aby měl soukromník na chléb svůj vezdejší. A pochopitelně nejen na chléb.

Jenže soukromé podnikání není záležitost plná jistot. Spíše je tomu přesně naopak – mnozí podnikatelé nemívají jisté pomalu nic, a tak se může lehce stát, že se jim někdy nepodaří vydělat si tolik, aby to stačilo aspoň na to nejpodstatnější.

EU drobné

A co znamenají pro soukromníky nedostatečné nebo dokonce žádné příjmy, případně prodělky? Pochopitelně jenom problémy. Protože každý, kdo nemá dost peněz, tímto stavem věcí trpí. A zatímco si spotřebitelé ve finanční tísni nemohou jenom něco koupit, podnikatelům z tohoto důvodu často krachuje i to, co by je mělo živit, a táhne je to tedy ještě více ke dnu.

Což se ale nedá v žádném případě akceptovat. Nikdo přece nechce být zkrachovalec. Každý se chce mít dobře. A proto si podnikatelé v těžkých dobách berou půjčky, aby díky těmto obstáli, než se jim zase začne dařit. A protože se třeba v bankách nepůjčuje jenom tak těm, kdo nemají co nabídnout jako záruky, protože se tu lpí na vysokých příjmech a čistých registrech dlužníků, musí se zkrátka zkoušet štěstí někde jinde, tam, kde i podnikatelé s podobnými problémy uspět mohou.

EU mince

A dokonalou volbou je v podobném případě hypotéka bez doložení příjmu, u níž je důležitost velkých příjmů žadatele a čistých registrů dlužníků značnou měrou nahrazena zástavou nemovitosti. A kdo z podnikatelů takovou zástavu nabídnout může, tomu tu potřebné finanční prostředky poskytnou, i kdyby na tom byl vážně zle. A s takto získanými penězi, které se navíc poskytují i rychle a výhodně, se pak dá pomoci snad jakémukoliv skomírajícímu podnikání.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Gees

Šablona od Anders Norén