Gees

Peníze mají tu nešťastnou vlastnost, že se postupem času vlivem inflace znehodnocují. A proto je třeba je investovat, aby se s pomocí úroků ztráty kompenzovaly.

Kdo by se nechtěl rekreovat?

Lidé zpravidla někde bydlí. Protože to je naprosto běžná potřeba, kterou máme a kterou je záhodno uspokojit. Vždyť jak by žil ten, kdo by neměl kde bydlet, že? To by určitě nebylo ono, s tím by byly jenom problémy. A problémy nikdo nechce. Jenže pobyt ve stále stejném bytě nebo domě je obvykle také ubíjející. I ti, kdo někde bydlí, mohou pociťovat určitou nespokojenost, a to s tím, že se zdržují ve stále tomtéž prostředí. A změna je jak známo život.

australské mince

A tak někdy zatouží člověk právě po takové určité změně. A nemusí mu jít vůbec o přestěhování se někam jinam, do nějakého nového působiště. Často stačí, když člověk vypadne z domu na pár dnů, které stráví někde jinde. A pokud se dotyčný nechce trmácet od hotelu k hotelu, což má kromě výhod i své stinné stránky, může si prostě pořídit nějaký ten rekreační objekt jenom sám pro sebe. Může si koupit dejme tomu nějakou tu chatu a tam vyrážet, kdykoliv si jenom zamane, kdykoliv má třeba i jenom chvilku volna.

cizí bankovky

Jenže rekreační objekt sežene jenom ten, kdo si ho může koupit, tedy kdo na něj má peníze. A to není pro většinu z nás typické. Nějaké peníze sice vždycky míváme, ale na tak drahý obchod, jako je koupě nemovitosti, to prostě nestačí. A když pak tedy chceme uspokojit tuto svoji touhu, musíme si na ni třeba i půjčit. Což je naštěstí možné, protože se dá sehnat hypotéka na rekreační objekt, kterou lze právě podobnou koupi financovat.

Stačí prostě oslovit nebankovní společnost, splnit tu minimum nezbytných podmínek a kdokoliv z nás může mít prostředky, za něž se dá třeba právě nějaká ta chata nebo chalupa koupit. Takže se můžeme bez problémů rekreovat i ve svém. A pak to postupně splatit, čímž se staneme majiteli takové nemovitosti. Která nám nabízí možnost odpočinku a současně nám často takovou investici i zhodnotí. Protože jsou nemovitosti pořád dražší. A jistější než nějaké ty peníze.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Gees

Šablona od Anders Norén