Gees

Peníze mají tu nešťastnou vlastnost, že se postupem času vlivem inflace znehodnocují. A proto je třeba je investovat, aby se s pomocí úroků ztráty kompenzovaly.

Šaty na míru

Každá švadlenka ví, že pokud chce ušít pro zákaznici krásné šaty na míru, záleží na každé maličkosti. Vybrat správný střih http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stropnicky-razne-odmitl-stiznost-velvyslancu-kvuli-marsalu-Konevovi-Prazane-si-sami-rozhodnou-jak-bude-jeho-socha-vypadat-519307 který bude zákazníci slušet je kompromis mezi představou zákaznice a zkušeností švadleny. Občas mají zákaznice zkreslené představy o tom, co jim sluší a co se hodí k jejich postavě a tady by je měla švadlena usměrnit, a hlavně jim poradit.

Výběr látky na šaty, to je asi to nejtěžší, co zákaznici a švadlenu čeká. Vybrat barvu je asi to nejmenší, mnohem důležitější, je vybrat druh látky. Každá látka se hodí na jiný typ šatů, splývavé, elastické, nebo nadýchané, každé šaty potřebují jiný druh látky. Tohle je už většinou na švadleně, které se vyzná v druzích látky.

šaty

Máme střih a máme látku a nyní přicházejí na řadu ty drobnosti, které rozhodnou, zda budou šaty dokonalé. A co k nim patří? Určitě výběr těch správných nití. Hedvábné, bavlněné, nebo polyesterové nitě nejrůznějších barev, musí s látkou splynout a být neviditelné. Musí ladit nejen barvou, ale musí být i stejně pružné jako je látka, jen tak může vzniknout dokonalé dílo. Každá švadlenka musí mít přehled o látkách, nitích, ale i drobných doplňcích jako jsou knoflíky či zipy, protože skvělé padnoucí šaty musí být i dokonalé svým vzhledem. Není proto divu, že bude často návštěvníkem textilních galanterií a bude mít přehled i o možnostech online prodejen.

šaty

A co vy? Necháváte si někdy šít šaty na míru nebo si vystačíte s konfekčními obchody? Pokud máte velikost oblečení, která je dle velikostních tabulek a nemáte žádný z rozměrů nadstandardní, třeba výšku nad 2 metry, je pravděpodobné, že si v obchodě vyberete. Pokud jste ale nekonfekčních velikostí, je šití šatů na míru pro vás tou správnou volbou. Dobrá švadlenka vám navrhne střih, který vám bude padnout a vy si ušetříte hodiny běhání po obchodech a přešívání šatů na vaše rozměry.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Gees

Šablona od Anders Norén