Gees

Peníze mají tu nešťastnou vlastnost, že se postupem času vlivem inflace znehodnocují. A proto je třeba je investovat, aby se s pomocí úroků ztráty kompenzovaly.

Za krásnými vyhlídkami nad řekou Berounkou

Půjčovny aut v Praze nabízí po celý rok vozidla v dobrém technickém stavu komukoli, kdo disponuje příslušným řidičským oprávněním, a kdo splní smluvní podmínky. Osobní vozidla si pronajímají lidé, kteří z nějakého důvodu mají svůj vůz v servisním středisku, anebo ti, co žádný vůz nemají, a co preferují soukromí, klid a osobní pohodu, kterou nelze očekávat při cestování veřejnými dopravními prostředky. Jízda vlakem může být docela romantická pouze ve chvíli, kdy je prázdné kupé, poloprázdný vagón, a kdy vás nikdo neobtěžuje a neomezuje ve sledování krajiny z otevřeného okna.

krásná louka

Ještě větší romantiku si však můžete dopřát tehdy, naplánujete-li si trasu autem po silnicích druhé a třetí třídy, a nejlépe do míst, která jsou romantická sama o sobě. Využijte možnosti pronájmu vozidla z ruzyňského letiště a vydejte se spolu s námi proti proudu Berounky romantickými silničkami, které mnohdy vedou lokalitami řídce obydlenými, kde potkáte pár místních obyvatel a pouze o víkendu některé chataře.

Z letiště se vydejte po dálnici D6 do Unhoště a odtud pak směrem na Malé Kyšice a Nižbor. Silnice vede převážně hlubokým lesem a romantika začíná právě zde. Z Nižboru pokračujte do Račice, Újezdu nad Zbečnem a přes most do Zbečna, k hradu Křivoklát a do Nezabudic. Velmi romantická je silnice podél Berounky do Týřovic, Skryjí, Hradiště a do Zvíkovce.

západ slunce

Odtud můžete vyjet na Prašný Újezd, Hlohovice a odbočit k Bujesilům a v Horním Liblíně zamířit k vyhlídce nad řekou s názvem Havlova skála.

Tento krátký jednodenní výlet vám doporučujeme za slunečného počasí a můžete jej absolvovat od jara do podzimu, protože v každém ročním období (snad s výjimkou zimy) je výhled do údolí Berounky doslova dechberoucí. A nezapomeňte s sebou fotoaparát nebo kameru, vaše záběry pak mohou potěšit i vaše blízké, kteří mohou zatoužit po podobném dobrodružství.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Gees

Šablona od Anders Norén