Gees

Peníze mají tu nešťastnou vlastnost, že se postupem času vlivem inflace znehodnocují. A proto je třeba je investovat, aby se s pomocí úroků ztráty kompenzovaly.

Panenský olivový olej vám může být přínosný ve více směrech

V kuchyni

Olivový olej nachází využití nejčastěji v kuchyni, to je naprosto logické, neboť olivy patří k oblíbeným pochoutkám, nesmírně zdravým a přínosným pro každého, kdo se chce alespoň náznakem přiblížit tzv. středomořské stravě. V olivách najdeme mnoho cenných látek, například vitamíny E a K, provitamín A a další silné antioxidanty, zejména kyselinu olejovou. Olivový olej, ovšem pouze lisovaný za studena z oliv (nikoli z pokrutin), v BIO kvalitě, označovaný jako panenský či extra panenský, je přínosný pro přípravu pokrmů za studena, jako jsou zeleninové saláty a pomazánky, ale hodí se i do teplé kuchyně. Můžete na něm osmahnout cibulku a připravit polévku, poslouží jako základ pro přípravu fazolového guláše. Ocení jej i vegetariáni a vegani, protože jde o čistě rostlinný produkt.

olivový olej

Masáže

Na co bychom však neměli zapomínat, je schopnost vstřebávat živiny z olivového oleje Olivum.cz i skrze pokožku, a to velmi efektivně. Kvalitní olivový olej proniká pokožkou do krevního řečiště, odkud se dostává do jater, a ta jej metabolizují do potřebných složek, jimiž vyživují všechny tělesné buňky včetně těch periferních. Nic tedy nemůžete pokazit, pokud jej využijete jako opalovací krém, anebo s ním naložíte velmi svérázně, ale efektivně – pro masérské účely.

olivový olej a zelenina

Doporučit vám můžeme reflexní masáž chodidel, spojíte totiž účinek oleje i s reflexní terapií, která má obrovský vliv na odbourání stresu, posílení imunitního systému a na celkovou vitalitu organismu po únavě, vyčerpání, po nemoci, a samozřejmě i po některém z civilizačních projevů nevhodného životního stylu.

Reflexní terapii s olivovým olejem můžete provádět i sami na sobě, ale vhodnější je masáž vzájemná, nejlépe partnerská. Můžete ji provádět i seniorům nebo dětem, každý z nich ocení a jistě dobře rozpozná benefity tohoto řešení, zdánlivě nenápadného, ale velmi zásadního, čehož si byli vědomi lidé již před staletími ve starověkých civilizacích.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Gees

Šablona od Anders Norén