Gees

Peníze mají tu nešťastnou vlastnost, že se postupem času vlivem inflace znehodnocují. A proto je třeba je investovat, aby se s pomocí úroků ztráty kompenzovaly.

I muži by měli pečovat o svou pleť – Co všechno by taková péče měla zahrnovat?

I když je péče o pleť zejména doménou žen, ani muži by na ni neměli zapomínat. Jak pečovat o pokožku nejen po holení ale každý den? Na co nezapomínat? 

I muži by měli pečovat o svou pleť – Co všechno by taková péče měla zahrnovat? 

Muži zcela jistě nebudou mít nikdy takovou zásobu kosmetických produktů jako ženy. Ano, u mužů není péče o pleť každodenní rutinou a někteří se vlastně o svou pleť nestarají vůbec. To ale není zcela správné. Vlastně i používání kosmetických přípravků po holení je péčí o pleť. Jenže i muži by měli dbát například na čištění pleti. A víte, proč? Jejich pleť je velmi často více namáhána, než ta ženská. Závisí to třeba i na tom, kde muž pracuje, zda pracuje v prachu nebo se více potí. A na co si tedy dát pozor a jak by taková péče měla správně vypadat? 

pleť muže

Proč se muži mají starat o pleť? 

Řadě mužů to přijde příliš ženské, možná i zbytečné nebo na to nemají čas. Ovšem každodenní čištění pleti pomáhá pleť udržovat krásnou, zdravou a zabraňuje vysušování nebo naopak nadměrnému maštění. Určitě by si ale muži neměli nějaké kosmetické přípravky doma jen půjčovat od partnerek, je nutné vybírat jen takové přípravky, které jsou určeny i pro muže. Po vyčištění pleti by mělo na řadu přijít důkladné krémování, samozřejmě, že taková péče by měla probíhat vždy ráno a zase večer. Je možné sáhnout i po universálních krémech, jenže by to možná byla i škoda, když vezmeme v potaz, jaký výběr dnes na trhu je a to i s mužskou kosmetikou. 

muž s vousy

Péče po holení i během něj 

Velkým tématem je i holení. Muži se holí a někteří hodně často, v tomto případě je nezbytně nutné dbát na správnou péči. Přípravky na holení ale i ty, které se používají až po holení, je nutné vybírat přesně podle typu pleti. Čím šetrnější holení bude a čím větší bude i následná péče po holení, tím lépe. V tom případě se nemusíte obávat podrážděné pokožky, na které se po holení mohou objevovat i pupínky či ošklivé vyrážky. 

A ano, ani mužům se nevyhýbají také vrásky. V pokročilejším věku je proto dobré myslet i na tuto pokročilou péči o pleť. A určitě to není ostuda. 

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Gees

Šablona od Anders Norén