Gees

Peníze mají tu nešťastnou vlastnost, že se postupem času vlivem inflace znehodnocují. A proto je třeba je investovat, aby se s pomocí úroků ztráty kompenzovaly.

Požádejte si o to, na co máte nárok

Rodiče pracující v Německu mají nárok na vyplacení obdoby českého přídavku na děti. Pracujete vy nebo váš partner v Německu? Víte o této možnosti?
Získání kindergeldu je vázán na několik podmínek, které musí žadatelé o tuto dávku splnit. Kindergeld
https://www.preklady-nemeckeho-jazyka.cz/kindergeld/ je příspěvek pro rodiče malých dětí, které jsou nezaopatřené, a alespoň jeden z rodičů odvádí daně v Německu. Ty se dají odvádět buď ze zaměstnání a nebo z jakéhokoliv dalšího zdanitelného příjmu, jako je například pronajímání nemovitostí.

O dávky je třeba žádat v němčině
Řada lidí v České republice funguje tak, že žena je s dítětem doma, a muž dojíždí pracovat do Německa, případně zde pobývá přes týden a na víkendy se vrací domů. Nezáleží na tom, jestli zaměstnanec v Německu žije nebo ne, ale jen na tom, zda zde odvádí daně. Pokud ano, podání žádosti o dávku nic nebrání. Protože jde o německé dávky, je logické, že je třeba o ně žádat v německém jazyce, což může být pro někoho dost velká překážka.

rodina s miminkem

Máte na dávku nárok, ale německy se absolutně nedomluvíte? Ani u lidí pracujících v zahraničí není výjimkou, že se nějak domluví cizím jazykem v práci, ale na úřadě už ne. Proto je dobré požádat někoho, kdo se domluví i na úřadě, s podáním žádosti. Já se specializuji na překlady z němčiny a do němčiny a samozřejmě vám dokážu pomoct s žádostí o tuto dávku.

propiska a formulář

Co pro získání kindergeldu není rozhodující?
Na jeho získání nemá vliv zda pracuje jen jeden z vás nebo vy oba. Přesné podmínky mám nastudované, protože se podáváním těchto žádostí zabývám dlouhodobě. Ráda vám pomůžu s vyplněním dokumentů i s překlady. S úřadem totiž budete muset komunikovat, a já vám s tím klidně pomůžu. Vy německy umět nemusíte, o všechno se vám postarám. Pokud potřebujete pomoct s podáním žádosti o kindergeld, neváhejte se na mě obrátit, společně pro vás vyřídíme všechny potřené dokumenty, aby vám příspěvek mohl začít chodit na účet.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Gees

Šablona od Anders Norén