Kupujeme dětem nový nábytek

V některých rodinách se celá řada věcí v domácnosti dědí, kupříkladu elektronika, oblečení nebo hračky. Stává se, že děti například objeví ve staré krabici ve sklepě nebo v garáži hračky svých rodičů, a zatouží si s nimi hrát po svém. A vůbec jim nevadí, že se jedná o výrobky „z druhé ruky“, použité a prastaré, některé například dřevěné výrobky mohou mít větší hodnotu, než mnohé hračky ze současnosti.

nábytek v koupelně

Podobné to může být i s nábytkem. Pokud jej dětem zrenovujete, může jim ještě nějaký čas sloužit. Zejména těm mladším. Jakmile však děti začnou odrůstat a chodit do školy, budou na ně také kladeny vyšší nároky, co se týče přípravy školních domácích úloh, a může se stát, že jim zkrátka nebude stačit psací stůl, komoda, šatní skříň a noční odkládací stolek. Nemusí jim ani vyhovovat postel a bude zapotřebí koupit novou, např. patrovou s psacím stolem v její dolní části.

moderní kuchyně

Rozhodnete-li se pro nákup kompletní nábytkové sestavy do dětského pokoje, může to být báječný dárek pod vánoční stromek. Jen si představte, až se děti dozví, že budou mít nový pokojíček, s novým kobercem, novými svítidly, nově vymalovaný, ve zcela odlišném kabátě.

Darovat dětem nábytek k Vánocům však může provázet jistá potíž. Dovezou vám jej totiž demontovaný v kartonových krabicích. Pod vánočním stromkem to může vyznít tak trochu megalomansky, bude to např. pětatřicet různých beden, které zaberou svým objemem třetinu obýváku, ale podstatné je, že se děti nebudou těšit z nového pokojíku, ale z kartonových krabic, a potěšení z krabice přece jen vyzní tak trochu podivně. Bude to chtít naplánovat tak, aby na Štědrý den již bylo vše smontováno, a děti budou pár dnů před svátky trávit např. u prarodičů.

Nábytek vám smontují stěhováci

Zkompletovat nábytek v takto ohromné sestavě nebude jednoduché a vy o to můžete požádat stěhovací firmu, která montáž nábytku v Praze provádí standardně, a má ji v popisu práce, podobně, jako samotné stěhování. Domluvíte se na vhodném termínu a překvapení pro vaše ratolesti může začínat právě zde.