Gees

Peníze mají tu nešťastnou vlastnost, že se postupem času vlivem inflace znehodnocují. A proto je třeba je investovat, aby se s pomocí úroků ztráty kompenzovaly.

Jak užitečné jsou chlorové tablety

Pokud chceme zjistit kvalitu vody v našem bazénu, testujeme hned několik parametrů. Jedním z nich je i obsah chloru ve vodě. To se může zdát divné, koneckonců chlor je poměrně nebezpečná látka, která byla dokonce za první světové války používána jako bojový plyn. Proč si ji tedy dáváme do vody, ve které se koupeme?

Pravdou je, že jej v malých koncentracích najdeme i v klasické pitné vodě, a má to svůj důvod. Podobně jako hubil vojáky během války, dne hubí nejrůznější mikroorganismy, které by se nám zde chtěly usadit. A je pochopitelné, že se jich chceme co nejdříve zbavit, koneckonců každý z nás zná onen boj s řasami a sinicemi.

žena plující po vodě

Je tedy jasné, že udržovat v bazénu relativně nízkou, avšak konstantní hladinu chloru je jen žádoucí pro prevenci rozvoje řas a sinic. K tomuto účelu pak slouží chlorové tablety. Ovšem aby působily tak, jak mají, je potřeba je správně umístit.

Pokud nějakou jen hodíme do vody, jednoduše spadne na dno. Zde se samozřejmě bude postupně rozpouštět a uvolňovat účinné látky, přesně tak, jak má. Problém však je, že řasy a sinice se tvoří na hladině, kde je voda nejteplejší, je zde nejvíce světla a také nejvyšší koncentrace kyslíku. Je tedy nutné ji dát pokud možno na hladinu a zajistit, aby se nepotopila.

čistá voda ve vnitřním bazénu

Řešením jsou dnes především nejrůznější plováky. Ty jsou konstruovány tak, aby se do nich chlorová tableta bez problému vešla a následně ji nadnáší tak, že spodní část neustále zaplavuje voda. V ní se pak rozpouští chlor, který je zde umístěný. Jeho nejvyšší koncentrace tak bude na hladině, tedy právě tam, kde je ho nejvíce potřeba.

Je tedy jasné, že se každému majiteli bazénu vyplatí do těchto věcí investovat, pokud tedy někdo v rodině není na chlor alergický. Pomůže to udržet vodu v bazénu čistou po celou sezónu a značně to sníží námahu, které jejím čištěním budeme mít. A to je něco, co si dá líbit snad každý z nás.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Gees

Šablona od Anders Norén