Gees

Peníze mají tu nešťastnou vlastnost, že se postupem času vlivem inflace znehodnocují. A proto je třeba je investovat, aby se s pomocí úroků ztráty kompenzovaly.

Zábava dnes a dříve

Vzpomínám si na své dětství, když jsem s kamarády a se sourozenci stále hrála nějaké hry. Ani nevíte, jak mě to moc bavilo, protože mě nebavily hrát si takové hry, kde jsem úplně sama. Sice třeba například skákání panáků byla obrovská zábava, ale věřte mi, že když vás je víc při této hře a zábavě, tak je to vždycky něco lepší. A taky navíc říká se přeci, že ve dvou se to lépe táhne. A když vás a třeba pět anebo v šest či více, tak je to přeci větší zábava. A taky vzpomínám si, že když já jsem vyrůstala v těch devadesátých letech, tak vždycky jsme u nás před barákem bylo opravdu hodně dětí, takže jsme se vůbec nenudily.

Dnes i syn má bublifuk.

V té době nás ještě rodiče museli násilím hnát domů, protože jsme vůbec nikdo nechtěl jít domů. Až tak velká zábava to byla. Taky si vzpomínám třeba na to, jak jsme skákali gumu. byla to obrovská zábava. Ani nevíte, kolik pádů, ale taky radostí jsme na tom zažili. Pamatuji si ještě na tu dobu, kdy jsem skákala gumu s kamarádkami a přáteli, když tam jsem zakopla, nějak jsem se zamotala do té gumy a bylo to opravdu škaredá rána. Měla jsem odřené obě dvě dlaně a jedno koleno. Vypadalo to opravdu škaredě. Bála jsem se, že jsem to už nikdy nezahojí. V té doby mi bylo asi šest let. Ani nevíte, jaká to byla bolest.

Karty se hrají pořád.

A jak jsem rychle utíkala domů. Doma mi to rodiče vyčistili, čehož jsem ještě víc a brečela, protože mě všechno pálilo. Byl to asi kysličník a já si pamatuji, že kysličníku se každé dítě opravdu bálo. Já se nedivím, ale je logické, že i při té nejlepší zábavě se člověk může poradit. A to hlavně dítě, které je ještě většinou nešikovné, stejně jako já. A taky si vzpomínáte na ty doby, kdy jste byli děti? A jaké jste dříve hrávali hry? Já si taky pamatuji populární Dostihy a sázky, kdy jste s rodiči měli rozehrané i tři dny, než dva protihráči třeba úplně nepřišly o peníze. Byla to taková zábava, která se snad už nikdy nebude opakovat. 

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Gees

Šablona od Anders Norén