Gees

Peníze mají tu nešťastnou vlastnost, že se postupem času vlivem inflace znehodnocují. A proto je třeba je investovat, aby se s pomocí úroků ztráty kompenzovaly.

Krásně situovaný byt


V dnešní době bych chtěl mít každý útulný krásný byt. Takový byt, který je krásný a krásně prosluněný. Já jsem také vždycky chtěla mít byt takový, aby byl na východ, protože mám ráda, když mi po ránu svítí domů do bytů sluníčko. Tohle se mi vždycky líbilo. A u nás doma, když jsem ještě bydlela s rodiči, tak jsme tohle tak měli. Mamka totiž chtěla mít byt, aby byl situovaný na východ a tohle se jí podařilo, takže jsme potom s celou rodinou si dopřávali opravdu ranního sluníčka. Jenomže potom, když jsme se přestěhovali, tak my jsme zrovna měli všechno úplně na opačnou stranu.

Co říkáte na retro byt?

Sice ano, alespoň pozdě večer v létě nám zase svítilo do obývacího pokoje. Ale mě se tohle nelíbilo. Byla jsem zvyklá ze starého bytu, že máme každé ráno v ložnici a v kuchyni, světlo, dokonce i děti. Všechno to bylo situované na východ, ale nyní je to na západ. To se mi moc nelíbilo. Já vím, že to nemá na funkčnost bytu anebo i domu veliký vliv. Tady jde spíše o to, co se komu líbí anebo pro koho je co výhodnější a praktické. Jenomže já jsem zvyklá, nevím proč, ale vždycky, když si na něco zvyknu, tak to potom nerada měním. Mnoho lidí mi říká, že prý bych měla se léčit, že prý tohle není normální. Jenomže mně tohle nevadí. Já mám své denní rituály.

Mnoho lidí má moderní bydlení.

A když mám byt úplně jinak, tak mě to vadí. Nakonec jsem se s tím ale smířila. Je logické, že samozřejmě nebudu se stěhovat kvůli tomu, že jsou okna situovaná jinak tedy, že je ložnice jinak. Potom mi můj partner řekl, že jsem blázen, že jsem si to měla udělat tak, že si jednoduše přestěhuju místnosti. To je ono! Mě tohle vůbec nenapadlo! Ještě že mám partnera. Partner se smál, že mě tohle nenapadlo, ale já jsem se také potom smála. Po chvílí jsem se urazila, že partner se mi smál. Jednoduše byt je byt. Nakonec jsem si vyměnila místnosti a jsem spokojená. Hlavně mě těší, že byt je v čistotě a že všichni se tam máme rádi a cítíme se tam příjemně. 

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Gees

Šablona od Anders Norén